Синергија уметности и науке

УЧЕНИК – НАУЧНИК - УМЕТНИК

Ученици млађих разреда  посетили су мултимедијску изложбу Синергија уметности и науке - Ученик- научник-уметник (22-23.11.2021. год.) која је била организована у Кући краља Петра Првог.

Сам пројекат има за циљ да младима и деци приближи свет науке и уметности на креативан начин.Ученици су имали  прилику да кроз микроскоп прате промене на ћелијском нивоу и те промене, виђене из њихове перспективе, преточе на папир у облику ликовног рада.

Дечје радове  прегледала је стручна комисија и ученица 4/2 Мања Јеринић, чији  ликовни рад је освојио прву награду , добила је бесплатан курс цртања и сликања у школи ПероАрт на Сењаку.

Похваљени су ликовни радови следећих ученика:

●  Кора Гарапић  1/3

●  Матеја Обрадовић 2/1

●  Даница Митрић 3/2

●  Вера Миливојевић  4/2

Они су награђени прибором за цртање.

Свим одељењима млађих разреда, као и учитељицама, које су својим доласком подржале овај пројекат, додељена је захвалница.