1   - следећа страна

УЧЕНИК И СПОРТИСТА ГЕНЕРАЦИЈЕ

На основу Правилника о похваљивању и награђивању, Члан 22, Наставничког веће ОШ „Војвода Радомир Путник“ доноси

ОДЛУКУ

по којој је УЧЕНИК ГЕНЕРАЦИЈЕ у школској 2020/21. години

АНАСТАСИЈА ЛЕНА ДАКИЋ, 8/3

и по којој је  СПОРТИСТА ГЕНЕРАЦИЈЕ

ДИНА КОСТИЋ, 8/3

ЧЕСТИТАМО АНАСТАСИЈИ И ДИНИ!!!

У Београду, 18.6.2021. године

Упис у средњу школу

Завршни испит на крају основног образовагьа и васпитања за школску 2021/2022. годину, према Календару образовно-васпитног рада, биће одржан 23, 24. и 25. јуна 2021. године, а увид у прелиминарне резултате тог испита родитељи, односно други законски заступници, моћи ћe да виде, на поменутом порталу, 27. јуна 2021. године. На истом порталу подносиће се и приговори на резултате завршног испита.

Од ове године листа жена моћи ћe да се поднесе путем поменутог портала, уз могућност неограничених измена и допуна до 3. јула 2021. године.

Сви који не искористе предност електронског подношења листе жеља, моhи ћe поднети листу жена, као и до сада, у папирном облику у основној школи свога детета, 3. и 4. јула 2021. године.

На порталу МОЈА СРЕДЊА ШКОЛА (mojasrednjaskola.gov.rs) 11. јула 2021 . године родитељи, односно други законски заступници моћи ћe да остваре увид у листу распоређених ученика по образовним профилима и смеровима у средњим школама.

Taкoђe, електронским путем моћи ћe да се обави и упис у средње школе, користећи наведени портал. Повезивањем са системом здравства омогућен је и електронски упис и за све ученике који уписују профиле за које је потребан здравствени преглед, под условом да су га обавили до тренутка подношења електронске пријаве.

Упутство за ученике и родитеље

Календар активности за спровођење Завршног испита

Конкурс за упис у средњу школу

Дуално образовање

Правилник о упису у средње школе
Писмо министра ученицима осмог разреда

ПРЕЗЕНТАЦИЈЕ - ПРОФЕСИОНАЛНА ОРИЈЕНТАЦИЈА

Упознај себе-препознај своје особине и интересовања

Препознај своје способности

Како се припремити за завршни испит – повезаност треме и успеха на испиту

Како донети одлуку о будућој средњој школи-појам и значај професионалног развоја ученика

БРЗИНОМ ДО ЗВЕЗДА

Такмичење у трчању "БРЗИНОМ ДО ЗВЕЗДА" одржано је 2. јуна у Београду на води, у организацији Општине Савски венац. Све основне школе са наше општине су учествовале у такмичењу. Из наше школе се такмичило 15 ученика.

У финале овог такмичења, које ће се одржати 9. јуна пласирали су се:

Зоја Грбић, 4/3

Сава Поповић, 4/3

Петра Крунић, 4/2

Урош Стојковић, 4/2

ЧЕСТИТАМО НАШИМ УЧЕНИЦИМА И ЖЕЛИМО ИМ СРЕЋУ У ФИНАЛУ!

Похвала на Републичком такмичењу из физике

42. Државно такмичење из физике је одржано у Сокобањи 29-30.5.2021. године.
На такмичењу је учествовало 150 ученика у категорији 6. разреда.
На такмичењу је учествовао ученик наше школе и одељења 6/2, Стеван Петровић и добио ПОХВАЛУ.

Честитке наставници физике, Ани Босанац и Стевану, желимо му још пуно успеха!!!

Републичко такмичењe из француског језика

На Републичком такмичењу из француског језика, одржаном 30.маја у ОШ "Раде Драинац", наша школа је забележила изузетан успех.
Ученица Јована Џалета (8/2) је освојила ДРУГО место а Анастасија Лена Дакић (8/3) заузела је ОСМО место и ПОХВАЛУ!

Честитамо наставници француског језика - Тањи Гњидић, Јовани и Анастасији, желимо им да наставе да нижу успехе!

1   - следећа страна