1   - следећа страна

Упис на бесплатне курсеве

Током септембра се ученици могу пријавити на бесплатне курсеве програмирања и математике, у организацији Центра за младе таленте.  Почетак наставе је планиран за октобар  а о тачном датуму ће сваки пријављени полазник бити информисан.

ЛИНК ЗА ПРИЈАВУ: https://cmt.edu.rs/

Пионирски град-спортско дружење

СПОРТСКО ДРУЖЕЊЕ УЧЕНИКА  ОПШТИНЕ САВСКИ ВЕНАЦ

Општина Савски венац  организовала је спортско-летњи камп у Пионирском граду за ученике млађих разреда основних школа са ове општине. Ученици су сваког дана боравили у кампу од 9-15 часова у периоду од 23-27. августа 2021. године.

Ученици ОШ ,,Војвода Радомир Путник'' пријавили су се за камп крајем јуна.

Деци је био обезбеђен превоз, једна ужина и реализовано  је пет спортских радионица сваког дана: одбојка, фудбал, рвање, стрељаштво, рукомет, хокеј на трави, атлетика, мачевање, рагби, карате, радионица друштвених игара, логопедско-креативна радионица, креативна радионица.

Петог дана посетили су стадион ФК Црвена звезда и музеј овог фудбалског клуба. Сазнали су које све спортове могу да тренирају на овом стадиону.  У  Пионирском граду су организовани турнири у рвању, фудбалу и хокеју на трави.

Након турнира деца су добила сладолед и балоне.

Ученицима су представљени различити спортови и свако дете је имало прилику да прикаже своје вештине и опроба се у различитим спортовима. Идеја ових радионица је пропагирање спорта и здравих животних навика.

Учесници су били подељени у четири тима: плави, зелени, црвени и жути. Овај камп ће памтити и по лепом дружењу са другарима из других школа, јер су неке од тимова чинили ученици две школе.

Сваке суботе од 15-16 часова у Пионирском граду деца имају могућност бесплатно да тренирају хокеј на трави.

Поклон за крај овог дивног дружења су карте за зоо-врт за ученике учеснике спортско- летњег кампа Савског венца.

Радмила Ковачевић

Пријем првака

Поштовани родитељи/старатељи будућих првака,

Обавештавамо вас да ће свечани пријем првака бити организован у уторак, 31.8.2021. године у 17 часова.

Спискови ученика првог разреда са поделом по одељењима биће на вратима школе у понедељак, 30.8.2021. године.

Подсећамо вас да су на снази епидемиолошке мере, и да је за улазак у школу обавезна маска, како за родитеље, тако и за ученике.

Д О Б Р О Д О Ш Л И !

ПОЧЕТАК ШКОЛСКЕ ГОДИНЕ

Драги ученици и родитељи/старатељи,

Школска 2021/2022. година почиње у среду, 1.9.2021. по следећем распореду:

Одељења класичне наставе 4/1, 4/2, 4/3 и 1/3 крећу у преподневну смену, од 8,00 часова.

Одељења класичне наставе 3/1, 3/2, 3/3 и 2/3 крећу у поподневну смену у 13,20 часова.

Сва одељења класичне наставе мењају смене на недељном нивоу.

Одељења целодневне наставе 1/1, 1/2, 2/1 и 2/2 иду по распореду за целодневну наставу (од 8-16 часова уз дежурство до 16,45 часова).

Ученици од 5. до 8. разреда крећу у школу у 8 часова.

Одељења се неће делити на групе, долазиће у школу сваког дана и часови ће трајати 45 минута.

Свако одељење има своју учионицу.
Првог радног дана - 1.9.2021. године часови ће трајати 30 минута.

Хигијенске превентивне мере су и даље на снази. Обавезна је дезинфекција руку на улазу у школу и ношење маски.

СВЕЧАНИ ПРИЈЕМ ПРВАКА биће одржан у уторак, 31.8.2021. године у 17,00 часова.

Свим нашим ученицима, родитељима и наставницима желимо срећну и успешну нову школску годину!

Директор школе
                                                     Радослава Мраовић