У оквиру партнерства између Француског института у Србији и АДИФЛОР- Удружења за међународну дистрибуцију књига, дела и часописа, Основна школа „Војвода Радомир Путник“  добила је донацију књига, стручне литературе, часописа и аудио докумената.

Церемонији уручивања донације која је одржана 24. октобра у 13 часова у Француском институту присуствовао је директор школе Радослава Мраовић и наставник француског Тања Гњидић. Донацију је школи уручила Амбасадор Француске Кристин Моро и председник АДИФЛОР-а Расфаел Фантен.

Представници школе имали су задовољство да се упознају и са новим Аташеом за лингвистичку срарадњу Амбасаде Француске, Флоранс Коц, координаторком за двојезичну наставу, Жилијет Тирлик и директором Француског института у Србији Жан-Батист Кизеном.