У уторак, 28.1.2020. године, наставница француског језика, Надежда Џогаз, у одељењу 8/3 одржала је угледни час: "Глобално загревање" - Le réchauffement climatique.

Час је замишљен као завршни део истоименог пројекта. Ученици су били подељени у тимове. Имали су задатак да опишу ситуацију у приобалним градовима: Мајамиу, Ници, Брајтону и Токиу. Требало је да прикажу које последице глобалног загревања трпе ти градови и које кораке предузима влада тих земаља да би спречила негативне утицаје климатских промена на биљни и животињски свет, на одлив становништва, економију и туризам.

На крају пројекта, сваки тим је покушао да понуди своје решење  како би се ублажили негативни ефекти тих промена.  На крају часа на коме су ученици све то презентовали,вођен је дијалог о урађеним пројектима и о проблемима на које су ученици наилазили.

Часу је поред запослених у школи присуствовала и Mирјана Виденовић-саветник за француски језик.