Прва акција пројекта „Брзином до звезда“ одржана је 9.10.2019. године у дворишту Основне школе „Петар Петровић Његош“. На такмичењу су учествовали све основне школе са општине Савски венац, са 96 такмичара. Пројекат ''Брзином до звезда'' је такмичење ученика основних школа у трчању на 30-40 метара у склопу Атлетског савеза Србије, а најуспешнији дечаци и девојчице представљаће Општину на великом градском финалу у Арени 17. новембра, у склопу "Serbian marathona-a".

Победник међу дечацима је Лука Матијашевић, 4/2.

Пласман на градско такмичење изборили су и: Калина Илијевски (3/2), Зоја Грбић (3/3), Анђелија Стаменковић (4/1), Нађа Зековић (4/1), Елена Бабић (4/2) Угљеша Благојевић(4/3) и Александар Максимовић(4/2).

ЧЕСТИТАМО ЛУКИ МАТИЈАШЕВИЋУ НА ПРВОМ МЕСТУ, КАО И СВИМ УЧЕНИЦИМА КОЈИ СУ УЧЕСТВОВАЛИ И ПЛАСИРАЛИ СЕ НА ГРАДСКО ТАКМИЧЕЊЕ!