Наша школа ће и ове године сарађивати са Регионалним центром за таленте Београд 2.

Тестирање ученика ће бити обављено у просторијама школе у наредном периоду. У школи ће бити тестирани ученици које су предложили наставници, а сви заинтересовани ученици могу се пријавити директно Центру за таленте.

САГЛАСНОСТ РОДИТЕЉ ЗА ТЕСТИРАЊЕ У ШКОЛИ ПРЕУЗМИТЕ ОВДЕ.

Адреса: Устаничка 64 , VI спрат, 11000 Београд, Србија
Телефон: 011/243-13-13
E-mail: talenti10@open.telekom.rs

Више о  садржајау рада са ученицима погледајте на следећем ЛИНКУ.

Након обављеног тестирања, следи интервију са сваким тестираним учеником уз могуће присуство родитеља, и на основу резултата постигнутих на тесту општих способности /заступљене четири врсте интелегенције/, дају се сугестије у ком смеру упутити ученика и за коју научну област да се укључи у Програм рада Центра. Центар даје сугестије, а првенствено се поштује жеља ученика за научну област за коју се определи ученик са жељом за стицањем нових знања у тој области.

Резултати полазника Центра у предходном периоду:

60 медаља на интернационалним такмичењима и олимпијадама знанја, преко 1200 пласмана на Републичким такмичењима, преко 4000 урађених истраживачких пројеката, преко 16000 ученика обухваћених процесом идентификације.