Од школске 2019/2020. године, од 1. септембра, 500 школа у Србији имаће брзи, бежични интернет, што значи да ће дигитална настава моћи да се организује у око 10.000 учионица.

Међу школама које су добиле брзи интернет је и Основна школа "Војвода Радомир Путник", а радове на изградњи локалне рачунарске мреже у току јула месеца, обишла је премијерка Ана Брнабић, државна секретарка Министарства трговине, туризма и телекомуникација Татјана Матић, као о и представници Министарства просвете и Телекома.

Пројекат "Повезане школе" почео је 24. јуна ове године и план је да у наредне три године бежични интернет добије 1.100 матичних школских објеката.

Директорка ОШ "Војвода Радомир Путник" Радослава Мраовић је том приликом рекла  да ће бежичним, брзим интернетом ученици и наставници наше школе од 1. септембра имати боље услове за рад.