Поводом Националног дана књиге, 28.фебруара у ОШ ,,Војвода Радомир Путник'' организована је акција ,,Читајмо гласно'' под слоганом ,, Од читања се расте''. Мотив слогана смо одабрали на основу приче Јасминке Петровић чија су дела веома популарна код наших ученика.

У акцији су учествовали сви ученици млађих разреда и њихови учитељи, као и ученици петог и шестог разреда и три наставнице српског језика. Укупно  је учествовало 498 ученика и наставника. Ученици, чланови библиотечке секције -Путници- , уредили су пано у холу школе и позвали  своје другаре да се масовно прикључе овој акцији.  Због епидемиолошких мера,  ђаци су гласно читали одломке прича или песама по свом избору у оквиру свог  одељења. Учитељи и наставници су забележили фотографијом или снимком тренутке ове акције.

Ученици, њихови учитељи и наставници уживали су слушајући једни друге, путујући на крилима прозе и поезије, откривајући нове, интересантне и узбудљиве наслове књига.

Организатор ове акције у нашој школи била је библиотекарка школе Радмила Ковачевић Кузмановић.