Погледајте шта су наши ученици писали у својим порукама толеранције – поводом обележавања 16. новембра -Међународног дана толеранције.

-         Треба да прихватимо све људе без обзира на то какав им је језик, вера, обичаји, боја коже, земља из које долазе...Ипак, сви смо људи!

-         Добар дан, како сте? Треба поштовати разлике и помагати другима у невољи. Хвала вам што сте ово прочитали, желим вам леп дан и све најбоље!

-         Поштуј идеје других. Ако ти се нечија идеја не свиђа, треба да је испоштујеш.

-         Немојте никада да се подсмевате туђим грешкама.

-         Деце има разне, ал‘ свако дете је личност, разлике нису казне! У разликама је наша сличност.

-         Ако је неки човек другачији од тебе, не значи да треба да га избегаваш. Треба бити добар према свима какви год да су.

-         Не треба правити разлику између других људи.

-         Драги сви, желео бих да сви буду добро и да их све разумемео и прихватамо.

-         За толеранцију је потребно бити добар човек.

-         Треба поштовати туђе мишљење, чак и ако нам се не свиђа. Треба имати бар мало саосећања и љубави према другима, јер колико год различито ми изгледали, у души сви смо исти.