ПОШТОВАНИ РОДИТЕЉИ

Упис ученика у први разред обавиће се у периоду од 1. априла до 31. маја 2023. године, у складу са заказаним терминима.  И ове године родитељи / други законски заступници који су грађани Републике Србије могу електронским путем да закажу на Порталу еУправа термин за упис и тестирање детета у основну школу покретањем услуге еЗаказивање термина за упис и тестирање детета у ОШ.

Потребно је да:

-          Будете регистрован корисник, односно имате креиран налог на државном порталу за електронску идентификацију eID.gov.rs

-          Покренете услугу на Порталу еУправа (Услуге Образовање еЗаказивање термина у ОШ)

-          Закажете термин у школи којој Ваше дете територијално припада.

Родитељи приликом уписа детета у школу не доносе ниједан документ у папирном облику. Школа по службеној дужности, електронским путем, прибавља податке из матичне књиге рођених, евиденције пребивалишта, здравственог информационог система, као и податак о похађању припремног предшколског програма. Изузетно, ако је лекарски преглед обављен код приватног лекара или у војној здравственој установи, биhе потребно да га родитељ донесе у школу.