Током ове школске године ученици и наставници су на различите начине обележили сто година од рођења Душана Радовића.

Наставница ликовне културе, Светлана Секуловић, осмислила је пано на којем су понуђене различите активности којима може да се обележи Радовићев значај и важност за млади нараштај. Понуђене активности је припремила библиотекар школе, Радмила Ковачевић.

Ученици петих и седмих разреда су на часовима ликовне културе представили Душана Радовића кроз карикатуру...

Ученици 3/3 су украсили пано у својој учионици радовима о Душану Радовићу. Инспирацију су пронашли у његовој поезији.

На часу додатне наставе енглеског језика, ученици четвртог разреда су припремили пано – биографијa Д. Радовића на српском са преводом на енглески језик.

Ученици 3/1су припремили рецитал најдражих песама Д. Радовића, а ученици 1/2 луткарску представу ,,Крокодокодил''. Наставник информатике, Милош Мајсторовић, снимио је представљање поезије овог великана. Снимак можете погледати на сајту наше школе.

Ово је био најлепши начин да одужимо Душану Радовићу за његово стваралаштво.