У нашој школи су у склопу обележавања 10-ог октобра,  Светског дана менталног здравља, 7.10.2021.год. одржане радионице у  одељењима осмог разреда на тему Ментално здравље-појам и превенција. Предавачи су били Јадранка Стојковић-наставница биологије, Лазар Ристић- наставник верске наставе и Марија Томашевић Звиздић-психолог школе. Ученици су могли да се упознају  са појмом здравља, врстама здравља, појмом менталног здравља,менталном хигијеном, начинима  очувања  и значаја очувања менталног здравља за појединца и заједницу и размене своја искуства и ставове везано за ову тему.

Ове године Светски дан менталног здравља се обележава под слоганом Брига о менталном здрављу- нека то постане стварност за све.