Поштовани родитељи, ученици и наставници

Обавештавамо вас да је марта 2021. године почела са радом Национална платформа "ЧУВАМ ТЕ" , као прва национална платформа за превенцију и заштиту од насиља у школама у републици Србији.

Платформа је успостављена са циљем јачања рада на превецији насља, посебно вршњачког насиља. Истовремено, платформа је алат који институцијама и грађаним помаже у борби против насиља које се дешаваи према запосенима у установама образовања и васпитања.

Платформа је, пре свега, намењена циљним групама – ученицима, родитељима и наставницима.

Ученици основних школа платформу могу похађати уз предходну сагласност родитеља.

Циљ онлајн обука на платформи   "ЧУВАМ ТЕ" јесте да ученицима, родитељима и запосленима на једноставан и поуздан начин омогући да стекну најважнија знања и компетенције из области превенције вршњачког насиља.

Позивамо вас да се информишете о раду и улози Националне платформе "ЧУВАМ ТЕ" и да похађате обуке које су постављене на платформи.

Заједничким деловањем, посвећено и континуирано, можемо радити на стварању безбедног и подстицајног окружења за раст и развој сваког појединца школске заједнице.